Strona główna

Oferta zabiegowa

Warunkiem korzystania z zabiegów jest wykupienie masażu. 
 
NAZWA ZABIEGU CENA
ZABIEG
ELEKTROTERAPIA  
Prądy diadynamiczne (Bernarda) 15 zł
Prądy Ultra Reiz (Traberta)
Impulsy postokątne
Prąd galwaniczny / jonoforeza
Prądy interferencyjne (Nemeca)
Prąd impulsowy TENS
ULTRADŹWIĘKI 20 zł
LASEROTERAPIA 15 zł
MAGNETOTERAPIA 20 zł
INHALACJA 15 zł
MASAŻE  
Masaż leczniczy:  
1-odcinkowy – 30 min. 80 zł
Kręgosłupa – 60 min. 120 zł
Masaż limfatyczny ręczny:  
30 min. 80 zł
60 min. 140 zł

 

 

 1. ELEKTROTERAPIA
 2. 1. Prądy diadynamiczne – prądy Bernarda
  • Prądy zmienne o małej częstotliwości. Dzięki ich działaniu dochodzi do złagodzenia bólu, poprawy krążenia obwodowego, normalizacji aktywności układu wegetatywnego, czy relaksacji mięśni.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle i zespoły uciskowe, zapalenia okołostawowe, zespoły naczyniowe, stany po urazach narządu ruchu, wzmożone napięcie mięśniowe, zaburzenia wegetatywne, odmroziny, obrzęki.
  • 2. Prąd Ultra Reiz – prądy Traberta
   Prąd unipolarny, impulsowy, prostokątny o czasie trwania impulsu 2ms i czasie przerwy 5ms. Stosowany głównie w terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Zmniejsza napięcie mięśni, co wpływa na łagodzenie bólu.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Zespoły bólowe kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle, zaburzenia krążenia obwodowego, zespoły korzeniowe (rwa kulszowa).
  • 3. Impulsy prostokątne
   Prądy o kształcie impulsów prostokątnych stosuje się do stymulacji mięśni, najczęściej w przypadku długotrwałego unieruchomienia kończyn (np. po złamaniach).
   ZASTOSOWANIA LECZNICZE
   Elektrostymulacja mięśni gładkich, elektrostymulacja mięśni szkieletowych odnerwionych.
  • 4. Prąd galwaniczny / jonoforeza
   Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie przez daną część ciała prądu stałego. Powoduje rozszerzenie naczyń obwodowych oraz zwiększ rucha jonów w tkankach, dzięki czemu może być wykorzystywany przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.
   ZASTOSOWANIA LECZNICZE
   Podawanie leku (jonoforeza), zaburzenia krążenia.
  • 5. Prądy interferencyjne – prądy Nemeca
   Prądy średniej częstotliwości, modulowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Powstają w wyniku interferencji w tkankach dwóch prądów przemiennych, których częstotliwości różnią się od siebie nieznacznie. W wyniku interferencji w głębi tkanek powstaje elektryczny bodziec leczniczy. Dzięki takiej charakterystyce prądy interferencyjne mogą oddziaływać na tkanki głębiej położone. Zabieg polegający na masażu elektrycznym, powoduje pobudzenie mięśni do skurczu, wpływa na układ autonomiczny, poprawia trofikę tkanek, a także działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle stawów w przebiegu RZS i ZZSK, zapalenia okołostawowe nerwobóle i zespoły uciskowe, zespoły naczyniowe, stany po urazach narządu ruchu, wzmożone napięcie mięśniowe, zaburzenia wegetatywne, obrzęki.
  • 6. Prąd impulsowy TENS
   Przezskórna stymulacja elektryczna, metoda stosowana w zwalczaniu bólu. Wykorzystuje ona prądy impulsowe małej częstotliwości w celu stymulacji włókien nerwowych.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle stawów i zespoły bólowe w przebiegu RZS i ZZSK, nerwobóle i zespoły uciskowe, zapalenia okołostawowe, półpasiec, zaniki mięśni z unieruchomienia, zespoły bólowe(oprócz bólu pochodzenia nowotworowego).
 3. ULTRADŹWIĘKI
  Zabieg polegający na zastosowaniu fali ultradźwiękowej (w fizykoterapii są to fale o częstotliwościach 1MHz i 3MHz). Fale te ulegają odbiciu, transmisji i absorbcji. Udział poszczególne wartości zależy od materiału ośrodka. Fale o większej częstotliwości docierają płycej, a o mniejszej głębiej. Ultradźwięki mogą oddziaływać na tkanki na kilka sposobów:
  Działanie mechaniczne – jest to działanie nieco podobne do masażu, stąd nazwa „wewnętrzny masaż tkankowy”
  Działanie termiczne – absorbcja w tkankach powoduje wydzielanie ciepła
  Działanie chemiczne – ultradźwięki powodują przyspieszenie niektórych reakcji chemicznych w organizmie
  Działanie biologiczne – ultradźwięki powodują zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co z kolei ułatwia transport płynów i składników odżywczych do tkanek
  ZASTOSOWANIA LECZNICZE
  Mikromasaż tkanek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie napięcie mięśni, działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przyspieszanie gojenia ran.
 4. LASEROTERAPIA
  Nieinwazyjna metoda terapeutyczna opierająca się na zastosowaniu spójnego spolaryzowanego i monochromatycznego światła w formie wiązki lasera. Wiązka laserowa jest pochłaniana przez tkanki, a jej energia jest przekazywana do komórek tkankowych, aby pomóc zachować ich prawidłowe funkcjonowanie. Głównym skutkiem jest działanie biostymulujące, przeciwzapalne i przeciwbólowe.
  ZASTOSOWANIA LECZNICZE
  Terapia bolesnych zaburzeń systemu mięśniowo-szkieletowego, terapia stanów zapalnych skóry, błony śluzowej i tkanki miękkiej, przyspieszenie gojenia się ran (oparzeń, blizn) i urazów tkanki miękkiej.
 5. PRĄDY SELEKTYWNE
  Działają wybiórczo na dane narządy lub odcinki organizmu. Pole ich działania jest uzależnione od miejsca przyłożenia elektrod. Prądy selektywne poprzez wpływ na układ wegetatywny działają na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych, mięśnie poprzeczne prążkowane, nerwy obwodowe, naczynia krwionośne i chłonne oraz na centralny układ nerwowy. Dają znaczną, miejscową poprawę odżywiania tkanek poprzez uporządkowanie zaburzeń w polach elektromagnetycznych, pojawiających się praktycznie w każdej tzw. chorobie czynnościowej.
  ZASTOSOWANIA LECZNICZE
  Nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca tętnic, porażenie i niedowład mózgu, choroba wrzodowa żołądka, żylaki, cukrzyca typu 1 i 2, gościec stawowy, stwardnienie rozsiane, neurastenia, choroby kręgosłupa, tarczyca, astma oskrzelowa, jaskra, zaćma, łuszczyca, migreny, zaparcia, impotencja, otyłość, nietrzymanie moczu.
 6. MASAŻE
  • 1. Drenaż limfatyczny ręczny
   pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego do pracy, zmniejszenie obrzęku limfatycznego, zwalczanie i zapobieganie objawom 'ciężkich nóg', powoduje lepszą przemianę materii, pomaga przywracać utraconą elastyczność skóry, wspomaga zwalczanie cellulitu, regeneracja zmęczonych mięśni, działanie profilaktyczne.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Schorzenia układu limfatycznego, niewydolność limfatyczna po mastektomii, leczenie fizykalne stanów pourazowych - profilaktyka niewydolności układu krążenia.
  • 2. Masaż klasyczny
   Jest to najczęściej spotykana forma masażu. W swojej metodyce zawiera wiele chwytów, które mają różne oddziaływanie na organizm. Podstawowe chwyty to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracja. Chwyty te różnią się szybkością i rytmiką ruchu, kierunkiem działania i siłą. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio dobrane do pacjenta i do celu który fizjoterapeuta chce osiągnąć. Wskutek masażu dochodzi do wielu zmian w organizmie. Duże korzyści z masażu uzyskuje skóra. Dzięki masażowi skóra zwiększa swoją sprężystość, naskórek ulega złuszczeniu. Małe naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu więcej tlenu dopływa do tkanek oraz substancje związane z przemianą materii ulegają szybszemu odprowadzeniu. Poprawia się również krążenie chłonki. Masaż ma również działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Dochodzi do tego poprzez rozluźnienie napiętych mięśni. Pacjent po kilku zabiegach odczuwa ogólne rozluźnienie danej partii ciała z którą ma problemy.Masaż powinien trwać od 10 do 30 minut w zależności od partii ciała, która jest masowana.
   ZASTOSOWANIE LECZNICZE
   Urazy, zmiany zwyrodnieniowe (w miejscu występowania obrzęku), obrzęki pooperacyjne, bóle odcinka szyjnego, bóle odcinka lędźwiowego, przeciążeniowe bóle mięśni.
Galeria
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij