Strona główna

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

ceny biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego:
1. Bilety - 1 dniowe
a) bilety normalne 6.00 zł
b) bilety ulgowe 3.00 zł

2. Bilety - 7 dniowe
a) bilety normalne 30.00 zł
b) bilety ulgowe 15.00 zł

3. Bilety grupowe (do 10 osób)
a) bilety normalne 54.00 zł
b) bilety ulgowe 27.00 zł

Jest najbardziej skrajnie na zachód położoną polską doliną tatrzańską. Od wejścia (Siwa Polana) do mniej więcej połowy długości doliny (Polana Huciska) biegnie droga asfaltowa, która dalej przechodzi w drogę szutrową.

Dolina Chochołowska

Do schroniska można udać się pieszo - 7,5 km, około 2 h, ↓ 1:30 h. Na terenie doliny dozwolona jest również jazda rowerem, a charakter drogi świetnie się do tego nadaje. Przy wejściu do doliny znajduje się wypożyczalnia. Kursuje również kolejka kołowa, która dojeżdża do Hucisk. Można także wziąć bryczkę (lub kulig zimą - genialne!), którą można dojechać do samej Polany Chochołowskiej.

Na początku doliny znajdują się duże obszary łąk, co sprawiło, że stała się największym ośrodkiem pasterstwa. Można zatrzymać się w bacówkach i zjeść oscypka, lub spróbować żentycy. Na wiosnę polany na końcu doliny okrywają się łanami krokusów. Jest to zjawisko wyjątkowe, widoki są niesamowite. Po prostu trzeba to zobaczyć!

Chochołowska to oczywiście miejsce wypadowe w wyższe partie Tatr. Tatry Zachodnie to nasze ulubione miesce w górach, więc służymy pomocą w wyborze szlaków.:)

Do Chochołowskiej od nas (ok 6 km) można dostać się busem, samochodem lub od razu rowerem.

Galeria
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij