Strona główna

Giewont

Giewont

ceny biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego:
1. Bilety - 1 dniowe
a) bilety normalne 5.00 zł
b) bilety ulgowe 2.50 zł

2. Bilety - 7 dniowe
a) bilety normalne 25.00 zł
b) bilety ulgowe 12.50 zł

3. Bilety grupowe (do 10 osób)
a) bilety normalne 45.00 zł
b) bilety ulgowe 22.50 zł

To wizytówka Zakopanego i jednocześnie najbardziej charakterystyczny masyw górski w całych Tatrach, wznoszący się na wysokość 1894 m n.p.m. o długości 2,7 km.

Giewont

Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski.

Z górą tą związana jest również legenda "O śpiących rycerzach" którzy czekają w uśpieniu w grocie Giewontu. Ich sen będzie przerwany "... jak przyjdą złe czasy dla kraju." 

Z Kościeliska na Giewont prowadzi kilka szlaków:

  1. Najkrótszy – szlak żółty z Gronika przez Dolinę Małej Łąki na Kondracką Przełęcz, stąd dalej szlakiem niebieskim. Czas przejścia z Gronika na przełęcz: 2:45 h, ↓ 2:05 h Czas przejścia z przełęczy na szczyt Giewontu: 30 min, ↓ 20 min
  2. Polecana przez nas całodniowa wycieczka szlakiem czerwonym z Doliny Kościeliskiej przez Czerwone Wierchy na Kopę Kondracką, a dalej żółtym szlakiem na Kondracką Przełęcz, stąd szlakiem niebieskim na Giewont. Powrót można wykonać szlakiem żółtym do Doliny Małej Łąki lub też niebieskim szlakiem do Doliny Kondratowej, a dalej przez Polanę Kalatówki do Kuźnic. Z Kuźnic powrót mini busem do Kościeliska. Wycieczkę tą można też odbyć dokładnie w drugą stronę.
  3. Niebieski szlak z Kuźnic na Giewont to najłagodniejsze podejście ze wszystkich dostępnych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij