Strona główna

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ Przełomem Dunajca

Kasy biletowe czynne:

kwiecień: 9.00-16.00
maj - sierpień: 8.30-17.00
wrzesień: 8.30-16.00
październik: 9.00-15.00

Na miejscu przedaż biletów odbywa się na bieżąco i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Łodzie odpływają po zebraniu się minimalnego stanu to jest 10 osób. 

Bilety online:

https://mt7.eu/partners/categories?id=1

Strona WWW

Rzeka Dunajec tworzy kręty, skalisty wąwóz, otoczony kilkusetmetrowymi ścianami, o długości około 9 kilometrów, których wapienne urwiska przepięknie komponują się z porastającymi je lasami, oraz odbijają w tafli wody. Unikalny krajobraz tego zakątka jest bez wątpienia niezapomnianą atrakcją turystyczną.

Spływ Przełomem Dunajca

Cudowne miejsce, które trzeba zobaczyć! Spływ odbywa się na tratwach "sterowanych" przez 2 flisaków, którzy są również kopalną wiedzy o regionie i umilają czas ciekawymi informacjami i anegdotami. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Flisacy pływają codziennie z wyjątkiem pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych i święta Bożego Ciała. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe.

Kupując bilet do Szczawnicy można jednocześnie wykupić bilet powrotny (busem) w cenie 9 zł. Istnieją dwie przystanie docelowe:

  1. SZCZAWNICA - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min
  2. KROŚCIENKO - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min.

Z Pensjonatu Tatry na spływ można dojechać samochodem przez Nowy Targ, Dębno (piękny zabytkowy drewniany kościół), Czorsztyn (ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku). Z Zakopanego organizowane są wycieczki busem zawierające bilety na spływ, zwiedzanie Dębna, Czorsztyna, Niedzicy. W sezonie odjeżdżają z dworca niemal co pół godziny.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij