Strona główna

Galeria Władysława Hasiora

bilet normalny 7,00 zł
bilet ulgowy 5,50 zł

Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 16 B
34-500 Zakopane
tel. +48 18 20 668 71

Godziny otwarcia
wtorek - sobota od 10.00 do 18.00
niedziela od 9.00 do 15.00
 

Strona WWW

Muzeum - Galeria autorska Władysława Hasiora istnieje od 1985 roku i jest filią Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Galeria Władysława Hasiora

Ekspozycję stałą Galerii stanowi ok. 150 prac artysty m.in. : sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, assemblages, collages, "przedmioty życia", "pejzaże eschatologiczne", "popiersia portrety imaginacyjne".

Kolekcja prac zawiera dzieła z całego okresu twórczości artysty. Budynek galerii w okresie międzywojennym był miejscem leżakowania kuracjuszy sanatorium przeciwgruźliczego. Hasior zaadaptował go umieszczając w nim swoją galerię, mieszkanie i pracownię. Znajdowała się tu również "świetlica powiatowa", będąca miejscem aranżowanych przez artystę spotkań z publicznością i dyskusji. Artysta odszedł w 1999 roku, wszystkie swe dzieła zapisał Muzeum Tatrzańskiemu. Tworzone sukcesywnie przez artystę wnętrze galerii jest "jedyną w swoim rodzaju instalacją z własnych eksponatów, kreującą przestrzeń magiczną przesyconą muzyką, światłami, odrealnioną w fantastycznych odbiciach ogromnych luster."

Dla miłośników sztuki punkt obowiązkowy! :)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij