Strona główna

Muzeum Tatrzańskie

bilet normalny 7,00 zł
bilet ulgowy 5,50 zł

Muzeum Tatrzańskie

Gmach Główny

Zakopane
ul. Krupówki 10

Różne godziny otwarcia w poszczególnych filiach Muzeum.

Strona WWW

Obowiązkowe dla miłośników sztuki i kultury góralskiej oraz doskonała alternatywa, gdy pogoda nie dopisuje.

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie zostało założone przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego w 1889 roku (jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce). Kolekcjonuje dzieła sztuki, okazy przyrodnicze, etnograficzne, materiały archiwalne i biblioteczne.

Kolekcje eksponowane są na wystawach stałych w gmachu głównym przy Krupówkach oraz w filiach m.in:

  1. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza Ekspozycja stała "Artyści i sztuka w Zakopanem" prezentuje twórczość zakopiańskiej kolonii artystycznej do 1939 roku, gdy Zakopane było centrum życia artystycznego i intelektualnego Polaków, m. in.: architekturę i ornamentykę w stylu zakopiańskim, kolekcję portretów Witkacego, obrazy Rafała Malczewskiego.
  2. Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje Stała ekspozycja w XIX-wiecznej chałupie Gąsieniców Sobczaków, pokazująca źródła Witkiewiczowskiego stylu zakopiańskiego (budownictwo, wyposażenie góralskich chałup) - Willa Koliba (na zdjęciu) Architektura i wnętrza w stylu zakopiańskim.
  3. Galeria Władysława Hasiora - Galeria Sztuki na Kozińcu (wystawy czasowe) - Muzeum Kornela Makuszyńskiego Mieszkanie pisarza z wieloma cennymi dziełami sztuki i pamiątkami. - Muzeum Powstania Chochołowskiego Ekspozycja stała: Powstanie Chochołowskie 1846 roku w etnograficznych wnętrzach z połowy XIX wieku.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij