Strona główna

Szlak Papieski

Powstał na pamiątkę pielgrzymki, którą odbył w 1997 roku Jan Paweł II, jadąc w otwartym papamobile przez nieznane wioski na trasie Zakopane-Ludźmierz.

Szlak Papieski

Szlak został oznakowany żółtym kolorem i pamiątkowymi głazami. Warto przejechac na rowerze w całości tę historyczną i przepiękną widokowo trasę.

Wycieczka jest łatwa i liczy około 40 km od naszego pensjonatu, przez całą Drogę Papieską, z dojazdem do Nowego Targu, skąd przewidujemy powrót pociągiem do Zakopanego. Trasa zaczyna się od stromego i wymagającego podjazdu na Gubałówkę przez Salamandrę (można wjechać kolejką linowo-terenową), a następnie prowadzi przez gubałowski deptak, Ząb, Bańską Niżnią, Maruszynę do Ludźmierza - najstarszej miejscowość i najstarszej parafii na Podhalu. Na recepcji z chęcią zaznaczymy na mapie dokładnie trasę. :)

Szlakiem tym warto również pospacerować. Polecamy skorzystać z Drogi Papieskiej jako spacerowo-widokowej opcji dojścia do centrum Zakopanego. Wycieczka zajmuje ok. 1,5 h. Z centrum można wrócić pod sam pensjonat korzystając z busów lub taksówką.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij