Home

The Pope's trail

The Pope's trail

ceny biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego:
1. Bilety - 1 dniowe
a) bilety normalne 5.00 zł
b) bilety ulgowe 2.50 zł

2. Bilety - 7 dniowe
a) bilety normalne 25.00 zł
b) bilety ulgowe 12.50 zł

3. Bilety grupowe (do 10 osób)
a) bilety normalne 45.00 zł
b) bilety ulgowe 22.50 zł

Powstał na pamiątkę pielgrzymki, którą odbył w 1997 roku Jan Paweł II, jadąc w otwartym papamobile przez nieznane wioski na trasie Zakopane-Ludźmierz.

The Pope's trail

Szlak został oznakowany żółtym kolorem i pamiątkowymi głazami. Warto przejechac na rowerze w całości tę historyczną i przepiękną widokowo trasę.

Wycieczka jest łatwa i liczy około 40 km od naszego pensjonatu, przez całą Drogę Papieską, z dojazdem do Nowego Targu, skąd przewidujemy powrót pociągiem do Zakopanego. Trasa zaczyna się od stromego i wymagającego podjazdu na Gubałówkę przez Salamandrę (można wjechać kolejką linowo- terenową), a następnie prowadzi przez gubałowski deptak, Ząb, Bańską Niżnią, Maruszynę do Ludźmierza - najstarszej miejscowość i najstarszej parafii na Podhalu. Na recepcji z chęcią zaznaczymy na mapie dokładnie trasę. :)

Szlakiem tym warto warto również pospacerować. Polecamy skorzystać z Drogi Papieskiej jako spacerowo-widokowej opcji dojścia do centrum Zakopanego. Wycieczka zajmuje ok. 1,5 h. Z centrum można wrócić pod sam pensjonat korzystając z busów lub taksówką.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close