Strona główna

Giewont

Ceny biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego:
1. Bilety - 1 dniowe
a) bilety normalne 6.00 zł
b) bilety ulgowe 3.00 zł

2. Bilety - 7 dniowe
a) bilety normalne 30.00 zł
b) bilety ulgowe 15.00 zł

3. Bilety grupowe (do 10 osób)
a) bilety normalne 54.00 zł
b) bilety ulgowe 27.00 zł

Strona WWW

To wizytówka Zakopanego i jednocześnie najbardziej charakterystyczny masyw górski w całych Tatrach, wznoszący się na wysokość 1894 m n.p.m. o długości 2,7 km.

Giewont

Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski.

Z górą tą związana jest również legenda "O śpiących rycerzach" którzy czekają w uśpieniu w grocie Giewontu. Ich sen będzie przerwany "... jak przyjdą złe czasy dla kraju." 

Z Kościeliska na Giewont prowadzi kilka szlaków: 

  1. Najkrótszy – szlak żółty z Gronika przez Dolinę Małej Łąki na Kondracką Przełęcz, stąd dalej szlakiem niebieskim. Czas przejścia z Gronika na przełęcz: 2:45 h, ↓ 2:05 h Czas przejścia z przełęczy na szczyt Giewontu: 30 min, ↓ 20 min
  2. Polecana przez nas całodniowa wycieczka szlakiem czerwonym z Doliny Kościeliskiej przez Czerwone Wierchy na Kopę Kondracką, a dalej żółtym szlakiem na Kondracką Przełęcz, stąd szlakiem niebieskim na Giewont. Powrót można wykonać szlakiem żółtym do Doliny Małej Łąki lub też niebieskim szlakiem do Doliny Kondratowej, a dalej przez Polanę Kalatówki do Kuźnic. Z Kuźnic powrót mini busem do Kościeliska. Wycieczkę tą można też odbyć dokładnie w drugą stronę. 
  3. Niebieski szlak z Kuźnic na Giewont to najłagodniejsze podejście ze wszystkich dostępnych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij