Home

Dunajec River rafting

Dunajec River rafting

Kasy biletowe czynne:
kwiecień: 9.00-16.00
maj - sierpień: 8.30 - 17.00
wrzesień: 8.30 - 16.00
październik: 9.00 - 15.00 po zmianie czasu na zimowy 9.00 - 14.00

Sprzedaż biletów odbywa się na bieżąco i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Łodzie odpływają po zebraniu się minimalnego stanu to jest 10 osób. 

Web page

Rzeka Dunajec tworzy kręty, skalisty wąwóz o długości około 9 kilometrów, który otoczony jest kilkusetmetrowymi ścianami, których wapienne urwiska przepięknie komponują się z porastającymi je lasami, oraz odbijają w tafli wody. Unikalny krajobraz tego zakątka jest bez wątpienia niezapomnianą atrakcją turystyczną.

Dunajec River rafting

Cudowne miejsce, które warto zobaczyć! Spływ odbywa się na tratwach "sterowanych" przez 2 flisaków, którzy są również kopalną wiedzy o regionie i umilają czas ciekawymi informacjami, anegdotami. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Flisacy pływają codziennie z wyjątkiem pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych i święta Bożego Ciała. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe.

Kupując bilet do Szczawnicy można jednocześnie wykupić bilet powrotny (busem) w cenie 9 zł. Istnieją dwie przystanie docelowe:

  1. SZCZAWNICA - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min
  2. KROŚCIENKO - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min. Od nas na spływ można dojechać samochodem - przez Nowy Targ, Dębno (piękny zabytkowy drewniany kościół), Czorsztyn (ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku).

Z Zakopanego oragnizowane są wycieczki busem zawierające bilety na spływ, zwiedzanie Dębna, Czorsztyna, Niedzicy. W sezonie odjeżdżają z dworca niemal co pół godziny.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close